top of page

Atay BARBUROĞLU

Sayın Atay BARBUROĞLU, beni kırmadığı için, kıymetli vaktini ayırdığı için, sorularıma cevapları ile eşlik ettiği için çok teşekkür ediyorum. Hayatında her zaman her şeyin dilediği gibi olması dileğiyle ve kendisinden daha fazla eser görmek umuduyla.


SORU1: Yaşadığımız devasa evrende kendinizi üç cümle ile tanımlar mısınız?


- Kendimim.

- Vicdanlıyım.

- Hayır diyebiliyorum.


SORU2: Her yazarın her eseri kendinden bir parçadır, zor ve zahmetli süreçlerden geçer. Siz eserinizi yazarken hiç sıkıntı yaşadınız mı? Ya da yaşadığınız en büyük sıkıntı neydi?


Yazarken zorlanmıyorum çünkü yazmanın yetenek olduğuna inanıyorum. Tecrübe ve analizler büyük etken ancak yeterli değil ilham geldiğinde kelimeler akıp gidiyor.


SORU3: Sizin için “yazmak” eylemi hayatınızı nasıl değiştirdi. Sizce “yazmak” eylemi insandan ziyade bir ülkeyi ne kadar değiştirebilir?


Çocukluğumdan beri yazıyorum, en büyük hayalimdi. İnsanlara bir şeyler katabilmek, farkındalık oluşturabilmek beni çok mutlu ediyor. Hayata bakış açınız değişiyor. Yazmak  bana çok şey katıyor. Ben herkesin kitap okumasını istiyorum çünkü kitap okunma oranı ne yazık ki yeterli değil. Çevremdeki insanlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışıyorum. Okumak farkındalık yaratır ve sizi daha ileri görüşlü bir birey haline getirir. Vizyonel anlamda çok büyük katkı sağlar. En önemlisi empati kurabilmenize yardımcı olur.


Sevgiler...

19.03.2022

Atay BARBUROĞLU

147 görüntüleme0 yorum
PicsArt_02-20-09.41_edited.jpg
bottom of page