top of page

Edanur KALKAN


Sayın Edanur KALKAN, beni kırmadığı için, kıymetli vaktini ayırdığı için, sorularıma cevapları ile eşlik ettiği için çok teşekkür ediyorum. Hayatında her zaman her şeyin dilediği gibi olması dileğiyle ve kendisinden daha fazla eser görmek umuduyla.


SORU1: Yaşadığımız devasa evrende kendinizi üç cümle ile tanımlar mısınız?


-Yaşadığımız bu büyük evrende kaybolmamak adına kendime çizdiğim yolda yürüyorum.

-Okuyor, yazıyor ve deneyim kazanmaya çaba gösteriyorum.

-Evrende kaybolmamaya çalışan biriyim.


SORU2: Her yazarın her eseri kendinden bir parçadır, zor ve zahmetli süreçlerden geçer. Siz eserinizi yazarken hiç sıkıntı yaşadınız mı? Ya da yaşadığınız en büyük sıkıntı neydi?


Yazar olma sürecinde çevre etkisi büyük rol alıyor. Benim de yaşadığım zorluklardan birisi buydu, çevrenin yorum etkisi fazla olmuştu. Yazma zamanlarımda tıkanıklık yaşadığım zamanlarda da hep biraz ara vermeyi tercih ettim.


SORU3: Sizin için “yazmak” eylemi hayatınızı nasıl değiştirdi. Sizce “yazmak” eylemi insandan ziyade bir ülkeyi ne kadar değiştirebilir?


Yazmak hayatımın bir dönüm noktası olduğunda konuşmam, çevrem, yaşam tarzım değişti. İyi yönde güzellikler kattı diyebiliriz. Yazmak ülkeyi nasıl değiştirir dersek iyi yönde katkıları olabileceğini söyleyebiliriz, kültürel açıdan da gelişebilir. İnsanlar okur ve yazar olduklarında düşünce yapıları ve yorum güçleri de değişir bu da bir artıdır.


Sevgiler...

09.04.2022

Edanur KALKAN

168 görüntüleme0 yorum
PicsArt_02-20-09.41_edited.jpg
bottom of page