top of page

EMRE ANILMIŞ


Sayın Emre ANILMIŞ, beni kırmadığı için, kıymetli vaktini ayırdığı için, sorularıma cevapları ile eşlik ettiği için çok teşekkür ediyorum. Hayatında her zaman her şeyin dilediği gibi olması dileğiyle ve kendisinden daha fazla eser görmek umuduyla.


SORU1: Yaşadığımız devasa evrende kendinizi üç cümle ile tanımlar mısınız?


-Mücadele ederek hayatımın daha anlamlı olmasını istiyorum.

-İnandığım şey uğruna göstereceğim azimle istediklerime ulaşmaya çalışıyorum. -Yanınızda olan insanlarla birlik olup kendinizi gösterebileceğinizi ve evrene güzel ürünler sunacağımızı düşünüyorum.


SORU2: Her yazarın her eseri kendinden bir parçadır, zor ve zahmetli süreçlerden geçer. Siz eserinizi yazarken hiç sıkıntı yaşadınız mı? Ya da yaşadığınız en büyük sıkıntı neydi?


Eserlerimi oluştururken sıkıntılarımı göz ardı ediyorum. Elbette sıkıntılar olacak ama ben keyifle yazmaya çalışıyorum. Her yazdığım öyküde, şiirde, edebi eserde bana keyif verecek ürünler ortaya koymak istiyorum. Yazarken herhangi bir sıkıntı çekmedim. Atölyemde her gün düzenli olarak romanımı -İki Nefes Arası- yazmaya çalıştım. Her bölümde ayrı olaylar yaratarak, yazarken bir nevi keyif almaya çalıştım. Bence yazar sıkıntıları kulak arkası edip işine odaklanmalı ve bu güzel yolda ilerlerken hedefine doğru koşmalı.

SORU3: Sizin için “yazmak” eylemi hayatınızı nasıl değiştirdi. Sizce “yazmak” eylemi insandan ziyade bir ülkeyi ne kadar değiştirebilir?


Yazmak eylemi hayatımı tamamen değiştirdi. Üniversiteye yazarak girdim. Kocaeli Üniversitesi Dramatik Yazarlık bölümünü yetenek sınavı ile kazandım. Sınavda 5 adet kelime verildi ve kelimelerden bir öykü istendi. Bende istenilen sürede öyküyü yazdım ve iyi bir puan aldıktan sonra bu bölüme kaydımı yaptırdım. Benim için yazma süreci böyle başladı. O zamanlarda baristalık yapıyordum ve vardiya müdürüydüm. Üniversiteyi kazandıktan sonra part-time çalışma düzenine dönüp Üniversite bitimine kadar hem okudum hem çalıştım. Bir kapının kapanıp başka bir kapının açıldığı büyülü bir dünya ile karşı karşıyayım. Her zaman bir şeyin yerini muhakkak başka bir şey dolduruyor.


Bir ülkeyi oluşturan bireylerden biri yazmaya başlarsa ve bu yazı eylemini başka bir insan okursa, o insanın değişimiyle tüm ülkeyi etkileyebileceğini düşünüyorum. Kelebek etkisiyle her şeyin birbirine bağlı olduğunu ve değişim için her şeyin kendimizde olduğu inancındayım.


Teşekkürler.

Sevgilerimle

23.07.2022

Emre ANILMIŞ

246 görüntüleme0 yorum
PicsArt_02-20-09.41_edited.jpg
bottom of page