top of page

Güzide BEHRAM


Sayın Güzide BEHRAM, beni kırmadığı için, kıymetli vaktini ayırdığı için, sorularıma cevapları ile eşlik ettiği için çok teşekkür ediyorum. Hayatında her zaman her şeyin dilediği gibi olması dileğiyle ve kendisinden daha fazla eser görmek umuduyla.


SORU1: Yaşadığımız devasa evrende kendinizi üç cümle ile tanımlar mısınız?


Öncelikle kendini ve hakikatini bulmaya çalışan bir kulum. Dünyaya güzel ve anlamlı bir hikaye bırakmak için yaşayan bir insanım. İyiliğin ve sevginin gücüne güç katmak için çabalayan bir yazarım.


SORU2: Her yazarın her eseri kendinden bir parçadır, zor ve zahmetli süreçlerden geçer. Siz eserinizi yazarken hiç sıkıntı yaşadınız mı? Ya da yaşadığınız en büyük sıkıntı neydi?


Ben eserlerimi yazarken hiç zorlanmadım. Zira eserlerimi hayatımın sıkıntılı ve zahmetli dilimlerinde yazabiliyorum. Bu nedenle eserlerim benim dostlarım, dert ortağımdır. Var olan zor ve zahmetli süreçlerimde hayatımı kolaylaştırdılar.


SORU3: Sizin için “yazmak” eylemi hayatınızı nasıl değiştirdi. Sizce “yazmak” eylemi insandan ziyade bir ülkeyi ne kadar değiştirebilir?


“Yazmak” benim için karanlık dipsiz bir kuyudan çıkmak gibidir. Ben ülkeler ve toplumlar için yazmaktan ziyade okumak tarafındayım. Yazmak değil ama çok okumak bir ülkeyi baştan sona değiştirebilir.


Sevgiler...

30.04.2022

Güzide BEHRAM

125 görüntüleme0 yorum
PicsArt_02-20-09.41_edited.jpg
bottom of page