top of page

Melodi BAÇ


Sayın Melodi BAÇ, beni kırmadığı için, kıymetli vaktini ayırdığı için, sorularıma cevapları ile eşlik ettiği için çok teşekkür ediyorum. Hayatında her zaman her şeyin dilediği gibi olması dileğiyle ve kendisinden daha fazla eser görmek umuduyla.


SORU1: Yaşadığımız devasa evrende kendinizi üç cümle ile tanımlar mısınız?


Zaman içinde Anka kuşu gibi küllerimden doğmayı öğrendim. Dünya’da öğrenmem gereken daha çok şey var. Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.


SORU2: Her yazarın her eseri kendinden bir parçadır, zor ve zahmetli süreçlerden geçer. Siz eserinizi yazarken hiç sıkıntı yaşadınız mı? Ya da yaşadığınız en büyük sıkıntı neydi?


Evet herkes gibi bende zorluklar yaşadım romanlarımı yazarken. Pandemi sırasında yaşam derdine düştüğüm için uzun süre yazamadım. Aklım çok yoğun olduğunda yazmam zorlaşıyor. Bunun dışında genelde hayatımda yaşadıklarım beni çok etkilediğinde yazmakta zorlandığım oluyor ama sıkıntıları kapılar arkasına kapayıp önüme bakma konusunda iyiyimdir


SORU3: Sizin için “yazmak” eylemi hayatınızı nasıl değiştirdi. Sizce “yazmak” eylemi insandan ziyade bir ülkeyi ne kadar değiştirebilir?


Yazmak zamanla beni tanımlayan bir eylem haline geldi. Yazarlık benim kimliğimi oluşturuyor. Hayatım boyunca yazmak ve bir sürü eser vermek istiyorum. Benim için yazmak aynı zamanda bir terapi yolu. Canım sıkkın olduğunda kitaplarımı yazmasam da mutlaka hislerimi yazar, her şeyi kağıda dökerim. Her canım sıkıldığında ya da mutlu olduğum anlarda sayfalarını doldurduğum anı defterlerim vardır

Bir ülkeyi yazmak ve okumak değiştirir. Ne kadar çok okursan o kadar kültürlenirsin. Eğitim seviyesi yüksek toplum her alanda yükselişe geçer.


Sevgiler

07.05.2022

Melodi BAÇ

179 görüntüleme0 yorum
PicsArt_02-20-09.41_edited.jpg
bottom of page